Ο ΝΑΟΚΘ τίμησε τους πρωταθλητές του

Σε φιλικό κλίμα πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου 18 Ιανουαρίου η κοπή βασιλόπιτας, αλλά και οι βραβεύσεις των διακριθέντων αθλητών του ΝΑΟΚΘ, στο Δημοτικό θέατρο Καλαμαριάς “Οδού Χιλής”.

Στην ετήσια εκδήλωση παραβρέθηκαν αθλητές, γονείς και μέλη του ναυτικού σωματείου, καθώς και άνθρωποι του πολιτικού χώρου. Μεταξύ αυτών ήταν ο Δήμαρχος Καλαμαριάς Γιάννης Δαρδαμανέλης, αντιδήμαρχοι και δημοτικοί σύμβουλοι του Δήμου, οι βουλευτές Γιάννης Αμανατίδης και Κωνσταντίνος Γκουντέλιας, αλλά και εκπρόσωποι της περιφέρειας.

Τιμήθηκαν οι ακόλουθοι αθλητές:

Κωπηλασία                           

  1. Ο ΓΚΑΙΔΑΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ αθλητής του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 1η Πανευρωπαϊκή νίκη του στο 2πλο σκιφ Ανδρών κάτω των 23 στο Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα που έγινε στα Γιάννενα και για τη 1η πανελλήνια νίκη στο 2 πλο σκιφ ανδρών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019.
  2. Η ΒΑΡΒΕΡΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΑ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η πανευρωπαϊκή νίκη στο 2πλο σκιφ Γυναικών κάτω των 23 που έγινε στα Γιάννενα και τη 3η πανελλήνια νίκη στο σκιφ γυναικών κάτω των 23 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019.
  3. Ο ΣΟΥΛΑΡΙΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ αθλητής του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 1η πανελλήνια νίκη στο 2πλο σκιφ ανδρών κάτω των 23 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  4. ΤΟΠΑΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 2η πανελλήνια νίκη στο 4απλο σκιφ κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  5. ΣΑΛΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 2η πανελλήνια νίκη στο 4απλο σκιφ κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  6. Η ΡΟΦΑΕΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 2η πανελλήνια νίκη στο 4απλο σκιφ κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  7. Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 2η πανελλήνια νίκη στο 4απλο σκιφ κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  8. Ο ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ αθλητής του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η πανελλήνια νίκη στο 2πλο σκιφ παίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019. 9.
  9. Ο ΜΟΣΧΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ αθλητής του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η πανελλήνια νίκη στο 2πλο σκιφ παίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  10. Ο ΑΡΕΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ αθλητής του τμήματος Κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 1η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστής κωπηλασίας 2019.
  11. Τατσίδης Αναστάσιος αθλητής του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 1η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστής κωπηλασίας 2019.
  12. H ΓΙΑΛΟΓΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας για τη 3η θέση 4απλό κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης 2019.
  13. Η ΚΑΝΑΒΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η θέση στο 4απλο κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης 2019.
  14. Η ΒΑΡΔΑΚΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η θέση στο 4απλο κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης 2019.
  15. Η ΣΩΤΗΡΟΥΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η θέση στο 4απλο κορασίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης 2019.
  16. Η ΔΡΙΛΛΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ αθλήτρια του τμήματος κωπηλασίας τιμήθηκε για τη 3η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστής κωπηλασίας.

Ιστιοπλοΐα Τριγώνου

  1. Ο ΚΟΤΖΑΚΟΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ αθλητής του τμήματος ιστιοπλοΐας τριγώνου τιμήθηκε για τη πρόκριση του στην Εθνική ΟΠΤΙΜΙΣΤ
  2. Ο ΚΟΡΙΖΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ αθλητής του τμήματος Ιστιοπλοΐας τριγώνου τιμήθηκε για τη πρόκριση του στην εθνική LASER 4.7

Ανοιχτή Θάλασσα

  1. Στο σκάφος ΕΝΑΛΛΑΞ με κυβερνήτη τον Τσακαλή Θόδωρο για τη 3η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ Ι 18/5/2019
  2. Στο σκάφος ΒLUE DOG III με κυβερνήτη τον Αβραμίδη Βασίλη για τη 2η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ Ι 18/5/2019
  3. Στο σκάφος ΜΥΤΙΛΑΝΑ με κυβερνήτη τον Γιαγκουλάκη Γιώργο για τη 1η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ Ι 18/5/2019.
  4. Στο σκάφος ΒΟΡΡΑΣ με κυβερνήτη με κυβερνήτη τον Μεταξιώτη Στέφανο για τη 3η θέση στη κατηγορία ORC I στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ Ι 18/5/2019.
  5. Στο σκάφος ΠΑΡΑΛΟΣ με κυβερνήτη των Καραμητσούπουλο Σωκράτης για τη 2η θέση στη κατηγορία ORC στον αγώνα Ι 18/05/2019
  6. Στο σκάφος ΒΑΧΙΜΟΥΣ με κυβερνήτη τον Μπαξεβάνη Θανάση για τη 1η θέση στη κατηγορία ORC I στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ Ι 18/5/2019.
  7. Στο σκάφος ΑΡΙΩΝ με κυβερνήτη το Καβαρτίνο Νίκο για τη 3η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΑΚΤΕΣ Ι 19/5/2019.
  8. Στο σκάφος ΜΥΤΙΛΑΝΑ με κυβερνήτη τον Γιαγκουλάκη Γιώργο για τη 2η θέση στην κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΑΚΤΕΣ Ι 19/5/2019
  9. Στο σκάφος ΚΡΑΚΕΝ με κυβερνήτη τον Μαράκη Δημήτρη για τη 1η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΑΚΤΕΣ Ι 19/5/2019.
  10. Στο σκάφος ΠΑΡΑΛΟΣ με κυβερνήτη τον Καραμητσόπουλο Σωκράτη για τη 3η θέση στη κατηγορία ΟRC I στον αγώνα ΑΚΤΕΣ Ι 19/5/2019
  11. Στο σκάφος ΙΝΤΕΓΚΡΑΛΕ με κυβερνήτη τον Ζαμπέτογλου Σωτήρη για τη 2η θέση στη κατηγορία ΟRC I στον αγώνα ΑΚΤΕΣ Ι 19/5/2019.
  12. Στο σκάφος ΒΑΧΙΜΟΥΣ με κυβερνήτη τον Μπαξεβάνη Θανάση για τη 1η θέση στη κατηγορία ORC I στον αγώνα ΑΚΤΕΣ Ι 19/5/2019
  13. Στο σκάφος ΑΡΙΩΝ με κυβερνήτη τον Καβαρτίνου Νίκο για τη 3η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ ΙΙ 21/9/2019
  14. Στο σκάφος ΕQUINOX με κυβερνήτη τον Ματσικίδη Γιώργο για τη 2η θέση στη κατηγορία ΟRC CLUB στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ ΙΙ 21/9/2019
  15. Στο σκάφος ΜΥΤΙΛΑΝΑ με κυβερνήτη τον Γιαγκουλάκη Γιώργο για τη 1η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΠΕΡΑΙΑ ΙΙ 21/9/2019.
  16. Στο σκάφος BLUE DOG III με κυβερνήτη τον Αβραμίδη Βασίλη για τη 3 θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΑΚΤΕΣ ΙΙ 22/9/2019
  17. Στο σκάφος EQUINOX με κυβερνήτη τον Ματσικίδη Γιώργο για τη 2η θέση στη κατηγορία ORC CLUB στον αγώνα ΑΚΤΕΣ ΙΙ 22/9/2019
  18. Στο σκάφος ΜΥΤΙΛΑΝΑ με κυβερνήτη τον Γιαγκουλάκη Γιωργο για τη 1η θέση στην κατηγορία ΟRC CLUB στον αγώνα ΑΚΤΕΣ ΙΙ 22/9/2019

Κανόε Καγιάκ

  1. Ο ΓΚΟΓΚΙΑΝ ΑΡΘΟΥΡ αθλητής του τμήματος κανόε-καγιάκ τιμήθηκε για τη 2η θέση στο C2 1000m ανδρών, τη 2η θέση στο C1 200M ανδρών, τη 3η θέση στο C1 1000M ανδρών και τη 3η θέση στο C1 5000M ανδρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  2. Ο ΓΡΑΤΣΩΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ αθλητής του τμήματος κανόε-καγιάκ τιμήθηκε για τη 2η θέση στο C2 1000M ανδρών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα 2019.
  3. Ο ΔΟΥΜΠΛΑΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ αθλητής του τμήματος κανόε-καγιάκ τιμήθηκε για τη 2η θέση στο C1 200M εφήβων, τη 3η θέση στο C1 1000M εφήβων και τη 3η θέση στο C1 5000 M εφήβων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019.
  4. Ο ΚΟΛΙΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ αθλητής του τμήματος κανόε-καγιάκ τιμήθηκε για τη 2η θέση στο Κ2 200Μ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης 2019.
  5. Ο ΧΑΤΖΗΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ αθλητής του τμήματος κανόε-καγιάκ τιμήθηκε για τη 2η θέση στο Κ2 200Μ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης 2019.

Είναι σημαντικό να επισημανθεί ότι τιμήθηκαν και οι αθλητές του καινούργιου τμήματος special Olympics για το άθλημα της κωπηλασίας το οποίο ξεκίνησε τη λειτουργία του φέτος. Πρόκειται για τους: Νεοχορλή Αλεξάνδρα, Κύρικο Σαμαρά και Κοσμά Καρίκα. Υπενθυμίζουμε ότι οι αθλητές της Αντωνίας Θεοδότους συμμετείχαν φέτος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστής κωπηλασίας, το οποίο έλαβε χώρα στη Σαλαμίνα το Δεκέμβριο.

Προπονητές

  1. Ο Ερμείδης Γρηγόρης τιμήθηκε για τη προσφορά του στο τμήμα κωπηλασίας.
  2. Ο Μάνθος Γκάρος τιμήθηκε για τη προσφορά του στο τμήμα κωπηλασίας
  3. Ο Κοσμόγλου Στράτος τιμήθηκε για τη προσφορά του στο τμήμα ιστιοπλοΐας .
  4. O Αλέξανδρος Περατικός τιμήθηκε για τη προσφορά του στο τμήμα κανόε-καγιάκ